Ogólnopolskich Zawodów Karpiowych „IX Janowskie Dni Karpiowe 2017”Zalew Janów Lubelski 6 – 10 września 2017 r.

W dniach 6 – 10.09 2017 r. odbyła się już IX edycja Janowskich Dni Karpiowych 2017 pod patronatem Burmistrza Janowa Lubelskiego. 

W dniu 6 września o godz. 7.30 na wyspie parku Zoom Natury nad Zalewem Janowskim stawiły się drużyny, które zgłosiły się do udziału w zawodach IX Janowskie Dni Karpiowe 2017 r. i przystąpiły do rejestracji. Ostatecznie w zawodach wzięło 14 dwuosobowych drużyn. Po rejestracji wszyscy zawodnicy i goście zostali przywitani, po czym nastąpiło odczytanie regulaminu oraz wręczenie zestawów startowych dla uczestników i zaproszonych gości. Po pierwszej części rozpoczęcia zawodów przyszedł czas na losowanie stanowisk łowienia, które tradycyjnie przyniosło sporo emocji, ale przebiegło sprawnie. Po losowaniu zawodnicy przemieścili się na swoje stanowiska i zaczęli wypakowywać sprzęt, rozkładać biwak, sondować łowisko, by wreszcie o godz. 12.00 rozpocząć łowienie. 

Na początku rywalizacji pogoda była niezbyt sprzyjająca, zaczął podać deszcz i do wieczora nikomu nie udało się złowić ryby. Dopiero przed godziną 19 na stanowisku nr 1, (które jak się później okazało przyniosło pierwsze miejsce zawodnikom Carp Club Janów Lubelski w składzie Jerzy Radomski i Grzegorz Dzadz) została złowiona pierwsza ryba zawodów i jeszcze kilka innych w nocy. Poza tym pierwszej nocy Zbyszek Szalast (Sharp Hook Team Carp Janów Lubelski) wspólnie z Krzysztofem Lipskim  (st. 3) złowił pierwszego karpia koi o wadze 6,10 kg co dało mu start gratis w X Janowskich Dniach Karpiowych 2018 r. ufundowany przez firmę RADHAŁ Dariusz Radomski. Również tej nocy  Leszek Abramek z teamu koło 55 Janowiak – Carp Club Janów Lubelski wspólnie z Mirkiem Michałkiem (st. 14) złowił karpia o wadze 3,5 kg. 

Drugi dzień przyniósł wietrzną ale bezdeszczową pogodę, która pozwoliła na obeschnięcie przemoczonego sprzętu oraz samych stanowisk, gdyż na niektórych zapanowało błoto.  Zawodnicy na stanowisku nr 1 w dalszym ciągu łowili sukcesywnie kolejne ryby. Druga doba zawodów przyniosła kolejne ryby u drużyn zlokalizowanych w pozostałej części zbiornika. Drużyna carplive.pl (st. 11) w składzie Mateusz Piondło, Michał Wójcik złowiła karpia o wadze 7,30 kg. Drugiej nocy drużyna Klubu Karpiowego Leniwiec (st. 10) w składzie Jarosław Karaban, Grzegorz Krysiak złowiła karpia o wadze 8,30 kg. Natomiast nad ranem u dwóch drużyn nastąpiło budzenie, oczywiście dźwiękiem sygnalizatora.  Karp o wadze 7,00 kg obudził drużynę OSW Carp Team Rogóźno w składzie Aleksandra Włodarczyk i Kacper Bordzoł (st. 13) oraz karpik 3,30 kg obudził drużynę Koło 55 Janowiak – Carp Club Janów Lub. (st. 14) w składzie Leszek Abramek i Miron Michałek.  

Trzeci dzień to poprawa pogody i w dalszym ciągu ryby na stanowisku nr 1, które nie dały się wyspać zawodnikom, jedynym sposobem na sen była konieczność wyciągnięcia zestawów z wody. Tego dnia nastąpiło „zwiedzanie stanowisk”, które dopełniło tradycję zawodów. W miłej atmosferze na stanowisku nr 1 uwiecznione zostało zdjęcie naszych pięknych janowskich karpi, gitary 🙂 i większości zawodników. 

Czwarty dzień po chyba najzimniejszej nocy przynosi w dalszym ciągu ryby na st. 1 i ryby na st.13 – Aleksandra Włodarczyk i Kacper Bordzoł – OSW Carp Team Rogóźno łowią karpia o wadze 6,80 kg i amura o wadze 6,30 kg. Na stanowisku nr 14, gdzie łowiła drużyna Koło 55 Janowiak – Carp Club Janów Lub. w składzie  Leszek Abramek i Mirek Michałek został złowiony karp o wadze 8,70 kg. Drużyna  Carp Club Janów Lubelski (st. 4 ) w składzie Piotr Pikula, Marek Flis również złowiła karpia o wadze 11,60 kg. Przyszła też kolej na weteranów naszych zawodów, chodzi oczywiście o drużynę Swinger Carp Team w składzie Zbigniew Tomaszewski i Bartek Wylaź, która złowia karpia koi o wadze 7,00 kg oraz karpia 6,80 kg. Po południu drużyna  Aleksandra Włodarczyk i Kacper Bordzoł – OSW Carp Team Rogóźno złowiła karpia o wadze 8 kg a także wspominane już wcześniej st. 14  Koło 55 Janowiak – Carp Club Janów Lubelski złowiło karpia 3,70 kg. Kolejna ryba zajrzała również do zestawów  drużyny  Swinger Carp Team Motycz w składzie Zbigniew Tomaszewski, Bartek Wylaź, a był to piękny amur o wadze 9,90 kg,  oraz  Aleksandry Włodarczyk i Kacpra Bordzoł – OSW Carp Team Rogóźno (st. 13) karp o wadze 3,30 kg. 

Ostatniej nocy chyba najcieplejszej dominowały jednak nadal brania na stanowisku nr 1. Pozostałe drużyny również nie odpuszczały. Aleksandra Włodarczyk i Kacper Bordzoł z drużyny  OSW Carp Team Rogóźno złowili 2 karpie o wadze 5,60 kg i 3,50 kg, oraz ich sąsiedzi (st.14) drużyna Koło 55 Janowiak – Carp Club Janów Lub. Mirosław Michałek i Leszek Abramek 2 karpie o wadze 9,40 kg i 3,40 kg. Ostatni dzień to piękna pogoda kończąca zmagania wędkarskie na Zalewem Janowskim. Upływający czas końca zawodów utrzymywał w napięciu trwającą zaciętą walkę o drugie i trzecie miejsce na stanowiskach 13 i 14. Jednak lepszą przynętą okazała się przynęta  Kacpra ze stanowiska nr 13, która skusiła karpia o wadze 13,20 kg co ostatecznie dało drużynie OSW Carp Team Rogóźno drugie miejsce. Ostatnią  rybą zawodów IX Janowskie Dni Karpiowe był karp o wadze 12,00 kg złowiony o godz. 10 na st.1 złowiony przez Jerzy Radomski WKS Carp Club Janów Lubelski. 

Stanowisko nr 1 przyniosło pierwsze miejsce zawodnikom Carp Club Janów Lubelski w składzie Jerzy Radomski i Grzegorz Dzadz. Na tym stanowisku rozpoczęło się prawdziwe eldorado, które trwało przez całe zawody praktycznie do ostatnich godzin i przyniosło 37 szt. wagowych ryb o łącznej wadze 322 kg. Fotorelacja pokazuje efekty pięciodniowej rywalizacji, bo trudno dokładnie opisać to co działo się na tym stanowisku. Można tylko dodać że na tym stanowisku została złowiona największa ryba zawodów karp 17,60 kg przez Jerzego Radomskiego, oraz pierwszy karp powyżej 10 kg złowiony przez Grzegorza Dzadz o wadze 10,20 kg. 

W trakcie trwania zawodów jak to zwykle bywa oprócz wyholowanych ryb było sporo „spinek” a główny prym w tym wiódł zawodnik ze stanowiska  nr 14 :). Zawody zakończyły się w samo południe i po spakowaniu zawodnicy przejechali na wyspę parku Zoom Natury, gdzie zostały wręczone pamiątkowe statuetki oraz nagrody ufundowane przez: Sklep Wędkarski „Rybka” Jarosław Blicharz – Lublin ul. Bursaki, Meus, Sensas, Star Bait,  TT Carp, Carpio Ball, „Radhał” przewozy Polska-Anglia Dariusz Radomski.

Dziękujemy zawodnikom za niepowtarzalną atmosferę i zapraszamy za rok na X jubileuszowe Janowskie Dni Karpiowe 2018 r. 

IX Janowskie Dni Karpiowe 2017 r. realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Janów Lubelski.

WynikZawodówTEAM, Imiona i NazwiskaZłowione ryby łącznie
kgszt.
1miejsceWKS Carp Club Janów LubelskiGrzegorz Dzadz, Jerzy Radomski322,0037
2miejsceOSW Rogóźno Carp TeamAleksandra Włodarczyk, Kacper Bordzoł57,109
3miejsceWKS Carp Club Janów Lubelski, Koło 55 JanowiakMirosław Michałek, Leszek Abramek38,807
4miejsceSwinger Carp TeamZbigniew Tomaszewski, Bartek Wylaź23,703
5miejsceWKS Carp Club Janów LubelskiPiotr Pikula, Marek Flis11,601
6miejsceKlub Karpiowy LeniwiecJarosław Karaban, Grzgorz Krysiak8,301
7miejsceCarplive.plMateusz Piondło, Michał Wójcicki7,301
8miejsceSharp Hook Team Carp Janów LubelskiZbigniew Szalast, Krzysztof Lipski6,101
Razem474,9060
Największa rybaWKS Carp Club Janów LubelskiJerzy Radomskikarp 17,60
Złota rybaSharp Hook Team Carp Janów LubelskiZbigniew Szalastkarp coi 6,10
Ilość karpi57452,30
Ilość amurów322,60